Wypoczynek

Jednodniowa wycieczka do Międzyzdrojów sierpień 2014 r.

MiędzyzdrojeChociaż pogoda była niepewna grupa członków Stowarzyszenia „Więź” postanowiła wybrać się nad morze. 18 sierpnia, ubrani w ciepłe kurtki, wsiedli do pociągu i udali się do Międzyzdrojów. Tam na dobry początek udanego dnia, na rozgrzewkę i dla ochłody zamówili sobie po porcji deseru lodowego z filiżanką dobrej kawy i herbaty. Po takim, słodkim poczęstunku pomaszerowali na plażę aby pospacerować brzegiem morza i zanurzyć bose stopy w morskiej wodzie. Przelotny deszcz nie popsuł wycieczkowiczom humoru, ponieważ miejsc do zwiedzania w mieście było dużo. Odwiedzili molo, zahaczyli o gabinet figur woskowych, podziwiali prace artystów na deptaku, a także poszli do rezerwatu przyrody. Gdy apetyty trochę się zaostrzyły wstąpili do smażalni ryb na pyszną porcję ryby prosto z patelni. Czas minął bardzo szybko i niestety trzeba było już wracać do Szczecina, więc do zagrody żubrów nie udało się pójść. Mimo, że pogoda nie dopisała, wyjazd był bardzo udany i członkowie zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.

 

Kilka fotek

 

20.08.2014

kropki

Wypoczynek nad pięknym jeziorem Ińskim 4 - 9 sierpnia 2014 r.

JezioroGrupa członków Stowarzyszenia „Więź” pojechała na kilka dni do pięknego miasteczka Ińsk położonego nad jeziorem Ińskim. Wyjazd zorganizował kolega Jarek, który zakwaterował ich w domku swoich znajomych. Uroczy domek letniskowy znajdował się w ogródkach działkowych niedaleko jeziora. Już pierwszego dnia po przyjeździe wczasowicze udali się na plażę miejską aby zakosztować kąpieli. Plan dnia był taki: do południa wędrówka po okolicy, a po późnym obiedzie - plaża i kąpiel. Okolice Ińska są bardzo piękne, są tam rezerwaty przyrody, malownicze jeziora i piękne osady, położone w lesie. Ponieważ pobyt był krótki, nie udało się wszystkiego obejrzeć, ale nie obyło się bez wędrówki szlakami rezerwatu przyrody „Kamienna Buczyna”. Trasa do miasta prowadziła nad jeziorem więc nawet idąc do sklepu po zakupy można było zrelaksować się na łonie natury.

Więcej >>>

 

Wyjazd do Karpacza w ramach projektu „Aktywna integracja w Szczecinie”

GóryW tym roku członkowie Stowarzyszenia „Więź” byli dwukrotnie na wyjeździe wypoczynkowo - integracyjnym. A to dzięki pracownikom MOPR-u szczecińskiego. Zorganizowali oni „Wyjazd Socjoterapeutyczno - Edukacyjny” realizowany w ramach projektu „Aktywna integracja w Szczecinie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Oprócz członków „Więzi” brali w nim udział też członkowie zaprzyjaźnionych ośrodków. Miejscem wypoczynku był Karpacz w Karkonoszach i trwał od 21.07 - 30. 07 2014 r. Po 7 - godzinnej podróży autokarem, uczestnicy wyjazdu rozlokowani zostali w dwu, trzyosobowych pokojach hotelu „Leśny Zamek”. Warunki zakwaterowania były bardzo dobre, ze wszystkimi wygodami.

Więcej >>>

 

Wypoczynek w Wałczu lipiec 2014 r.

WałczW lipcu 2014 roku członkowie Stowarzyszenia „Więź”, jak co roku wyjechali na letni wypoczynek. Tym razem był to pobyt w pięknym Wałczu. Mieszkaliśmy w internacie na obrzeżach miasta. Pani prezes, Mariola zorganizowała nam bardzo intensywnie czas pobytu. Codziennie wyruszaliśmy na długi marsz po okolicy. Zwiedzaliśmy same miasto, ale i też byliśmy nad jeziorem i w pobliskim lesie. Wiele osób kąpało się w jeziorze, atrakcją była przejażdżka rowerami wodnymi. Graliśmy tez w piłkę, nie obeszło się bez tańców dyskotekowych. Dwa razy zorganizowaliśmy sobie grill z kiełbaskami i cukinią.

Braliśmy też udział w pikniku zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Stowarzyszenie w Wałczu. W czasie pikniku braliśmy udział w licznych konkursach i kosztowaliśmy potraw przygotowanych przez organizatorów.

Wspólnymi siłami dbaliśmy o wyżywienie, robiliśmy zakupy a dyżurni przygotowywali śniadania i kolacje dla wszystkich. Obiady zapewnili nam pracownicy internatu. Atrakcji było co niemiara, pogoda dopisała więc z wielkim żalem opuszczaliśmy Wałcz. Wszyscy zgodnie mówili, że pobyt był bardzo udany.

Lila

Więcej >>>

 

Wypoczynek w Lubniewicach - lipiec 2013

LubniewiceW lipcu 2013 roku, po raz drugi członkowie Stowarzyszenia „Więź” wyjechali do Lubniewic aby spędzić tam, wspólnie razem wypoczynek letni. Tym razem było dużo nowych osób różnych grup wiekowych, pobyt ten był więc w pełni integracją starych i świeżo przyjętych członków. Nasza kadra kierownicza dwoiła się i troiła aby uatrakcyjnić pobyt, więc na brak zajęć nikt nie mógł narzekać. 8 dni pobytu minęły jak chwila i żal było się rozstawać. Nawiązały się nowe przyjaźnie, które z pewnością przetrwają dłużej. A oto kilka komentarzy, w których uczestnicy obozu opisują swoje wrażenia z pobytu w Lubniewicach.

Więcej >>>

 

kropki

Wypoczynek w Lubniewicach - lipiec 2012

W lipcu 2012 r., jak co roku, członkowie Stowarzyszenia spędzili czas na obozie wyjazdowym. W tym roku miał on miejsce w Lubniewicach, w ośrodku wypoczynkowym Stilon nad malowniczym jeziorem Lubiąż, w lesie sosnowym. Pobyt był bogaty w wiele atrakcji, czas więc upłynął szybko i wszyscy pełni wrażeń i wypoczęci wrócili do Szczecina. A tak to opisują uczestnicy obozu.

Więcej >>>

Lubniewice

 

kropki

Wypoczynek w Wałczu - lipiec 2011

W dniu 10 lipca 2011 członkowie Stowarzyszenia wrócili z wypoczynku w miejscowości Wałcz. Wszyscy są bardzo zadowoleni z tegorocznego pobytu. Tak opisuje to jeden z uczestników wypoczynku:

"W pierwszym tygodniu lipca wybraliśmy się po raz drugi do Wałcza na wypoczynek letni. Mieszkaliśmy w Internacie. W czasie naszego pobytu w Wałczu odbywał się Jarmark Stefana Batorego, w którym uczestniczyliśmy. Miło spędzaliśmy czas. Zwiedzaliśmy miasto, a w słoneczne dni chodziliśmy na plażę. Pogoda nam raczej dopisała, więc wszyscy mieli wspaniałe humory. Dwukrotnie urządziliśmy sobie grilla, w tym raz na pożegnanie. Wszyscy się udzielali w kuchni, gdyż śniadania i kolacje przygotowywaliśmy sami. Z każdym rokiem, na wspólnych wyjazdach, co raz lepiej się poznajemy. ŻAŁUJCIE CI, KTÓRZY Z NAMI NIE POJECHALIŚCIE - w przyszłym roku niezdecydowani odważcie się, a na pewno nie będziecie żałować."

Jarek

krótki film >>>

kropki

Wypoczynek w Wałczu - lipiec 2010

W dniu 12 lipca 2010 członkowie Stowarzyszenia wrócili z wypoczynku w miejscowości Wałcz. Wszyscy są bardzo zadowoleni z tegorocznego pobytu w pięknym i gościnnym Wałczu.

Krótki film

Kilka zdjęć

Wałcz 2010
Wałcz 2010
Wałcz 2010
Wałcz 2010
Wałcz 2010
Wałcz 2010
Wałcz 2010
Wałcz 2010
kropki

Wycieczka do Poczdamu

W dniu 12 grudnia 2009 odbyła się wycieczka autokarem do Poczdamu. Wycieczkę zorganizowano dla członków Stowarzyszenia oraz ich rodzin.

Poczdam
Poczdam
Poczdam
Poczdam
kropki

Wypoczynek w Bielinku - lipiec 2009

Bielinek

W okresie od 11 do 19 lipca członkowie Stowarzyszenia oraz osoby po przebytym kryzysie psychicznym wypoczywały na łonie natury wbielinek miejscowości Bielinek w okolicach Cedyni. Zadowoleni i pełni energii powrócili do Szczecina.

Bielinek

"Wrażenia z Bielinka" Członków naszego Stowarzyszenia:

"W połowie lipca wybraliśmy się do Bielinka, do Gospodarstwa agroturystycznego Państwa Dybków. Na szczęście pogoda dopisała - było ciepło i słonecznie. Obiady były bardzo smaczne, przygotowywane przez Gospodarzy, natomiast śniadania i kolacje robiliśmy we własnym zakresie. Chodziliśmy na spacery nad Odrę i do starej kopalni żwiru. Odwiedziliśmy także rezerwat przyrody w Bielinku. Codziennie "zaliczaliśmy" sklep i kupowaliśmy sobie lody, napoje i słodycze. Atmosfera panowała bardzo fajna, luzacka. Tydzień minął bardzo szybko i byłoby fajnie przyjechać tu w przyszłym roku."

Grzesiek

"Pogoda była piękna. Wszyscy czuli się wspaniale, więc ze sobą spotkamy się i będzie nam doskonale."

Przemek G.

"Tu w Bielinku dobrze wypoczywam, spożywam smaczne posiłki, pogoda dopisuje.
Świetnie się relaksuję, Towarzystwo doborowe, powietrze zdrowe."

Przemek K.

"Bielinek- cisza, spokój, słodkie lenistwo.
Czasami śmiejemy się do łez, w miłym towarzystwie przyjemnie nawet pomilczeć"

Mariola

"Codziennie budziło nas słońce.
Gospodarz serwował super obiady na łące.
Gwiazdy w nocy zaglądały do namiotów a żaby swym rechotem usypiały nas do snu.
Było suuuper, dziękujemy, że mogliśmy być z Wami."

Jola i Artur

„Wypoczynek w Bielinku w 2009 r. był bardzo udany. Dopisała pogoda a co za tym idzie humory. Spaliśmy w namiotach rozstawionych w pięknym sadzie. Chodziliśmy codziennie na spacery po pięknej okolicy. Pojechaliśmy nad jezioro Moryń. Graliśmy w karty. Dwa razy urządziliśmy ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy piosenki. Nasza gospodyni, pani Ania gotowała dla nas przepyszne obiady. Śniadania i kolacje każdy uczestnik przygotowywał sobie sam z produktów przywiezionych ze Szczecina. Panowała luźna i miła atmosfera. Każdy wstawał, kiedy chciał i robił to, co chciał. Nie było żadnych uciążliwych obowiązków, poza pomocą w przygotowaniu obiadu przez dwóch dyżurnych. W sumie impreza była na medal.”

Maciek H.

Zobacz inne zdjęcia

kropki

Projekt

W siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Arkońskiej realizowany był projekt opracowany przez SWIP nt. "Aktywizacja i integracja osób po kryzysach psychicznych". W ramach tego projektu przeprowadzone zostały zajęcia:

  • sportowe (na basenie, na sali gimnastycznej, jazda konna)
  • plastyczne
  • zajęcia z psychologiem
  • trening asertywności
  • wydarzenia kulturalne (wyjścia do kina, teatru, filharmonii)
kropki

Wypoczynek i rehabilitacja

kropki

wstecz