Wyjazd do Karpacza w ramach projektu „Aktywna integracja w Szczecinie”

GóryW tym roku członkowie Stowarzyszenia „Więź” byli dwukrotnie na wyjeździe wypoczynkowo - integracyjnym. A to dzięki pracownikom MOPR-u szczecińskiego. Zorganizowali oni „Wyjazd Socjoterapeutyczno - Edukacyjny” realizowany w ramach projektu „Aktywna integracja w Szczecinie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Oprócz członków „Więzi” brali w nim udział też członkowie zaprzyjaźnionych ośrodków. Miejscem wypoczynku był Karpacz w Karkonoszach i trwał od 21.07 - 30. 07 2014 r. Po 7 - godzinnej podróży autokarem, uczestnicy wyjazdu rozlokowani zostali w dwu, trzyosobowych pokojach hotelu „Leśny Zamek”. Warunki zakwaterowania były bardzo dobre, ze wszystkimi wygodami.

Organizatorzy przygotowali bardzo napięty plan zajęć, które trwały od rana do wieczora, z przerwami na posiłki. Były to : Warsztaty Socjoterapeutyczne, Prowadzenie gospodarstwa domowego, Promocja zdrowego stylu życia, zajęcia z psychologiem. Mimo tak dużej ilości zajęć znalazł się czas na liczne atrakcje, zorganizowane przez organizatorów wyjazdu. Były wycieczki do Karpacza, wycieczka do Kowar i zwiedzanie parku miniatur zabytków Śląska, i zabytkowego kościoła. W czasie wyjazdu do Szklarskiej Poręby poznaliśmy historię Liczyrzepy w Chacie Wolońskiej i braliśmy udział w ciekawych obrządkach. Zwiedziliśmy też tam muzeum mineralogiczne z ciekawymi okazami minerałów z całego świata. Planowane zwiedzanie dużego wodospadu nie odbyło się z powodu bardzo silnej burzy połączonej z dużymi opadami deszczu. Siedząc w autokarze patrzyliśmy jak ulice zamieniają się w rwące potoki wody, a w suchych do tej pory korytach rzek przetaczały się olbrzymie ilości niespokojnej wody.

Atrakcją było wyjście do kompleksu basenowego w luksusowym hotelu Gołębiowski w Karpaczu. Przez półtorej godziny można było pływać w basenie, brać kąpiele borowinowe, czy pobawić się pod biczami wodnymi.

Zwiedziliśmy też świątynię Wang, zbudowanej bez jednego gwoździa i pochodziliśmy po deptaku Karkonoskim.

Nasza pani prezes Mariola, zabrała swoją grupkę członków na wędrówkę po górach szlakiem prowadzącym do starodawnej osady górskiej Budniki. Prowadził nas przewodnik, który ciekawie opowiadał historię tej osady. Trasa wspinaczki była trudna ponieważ prowadziła po stromych dróżkach górskich. Ale wszyscy dzielnie dali rade. Góra Śnieżka wabiła wszystkich swoim pięknem, ale niestety z powodu natłoku innych zajęć nie udało się ją zdobyć.

Prawie każdego wieczoru można było poskakać w rytm muzyki na dyskotekach. Nie zabrakło też ogniska z kiełbaskami i przyśpiewkami. Były też turnieje piłki siatkowej.

Na zakończenie wyjazdu uczestnicy otrzymali certyfikaty poświadczające udział w zajęciach i projekcie. Wszyscy zgodnie twierdzili, że wyjazd był bardzo udany. Można było zintegrować się z innymi , poznać nowych ludzi i dowiedzieć się interesujących rzeczy oraz też wypocząć aktywnie spędzając czas. Dziękujemy pracownikom MOPR-u za ich trud.

 

Galeria

 

Kilka migawek z pobytu w Karpaczu