Login

Hasło


UrzÂąd miasta
Polfamilia
Droga do siebie

Spotkania

< poprzednie   1   2   3   4   następne >

Szkolenie dla liderów organizacji pozarządowych

Wykład13 i 14.09.2013 brałam udział w szkoleniu dla liderów organizacji pozarządowych. Drugie już spotkanie organizowane przez Instytut Praw pacjenta i Edukacji Społecznej odbyło się w Warszawie w Centrum Ojców Barnabitów. Jest to interesujący projekt edukacyjny, który w formie warsztatowej uczy przedstawicieli stowarzyszeń z całej Polski jak dbać o prawa pacjentów, jak się komunikować z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami, z przedstawicielami władz samorządowych, administracji publicznej, ochrony zdrowia i mediami a także jak stać się liderem i skutecznie zbudować zespół. Uczyliśmy się również udzielania wsparcia w sytuacjach trudnych, radzenia sobie z emocjami oraz poprawiania relacji w rodzinie pacjenta. W małych grupach pod kierunkiem pań prowadzących rozwiązywaliśmy różne problemy, które mogą się zdarzyć w naszym życiu oraz osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Mariola

Galeria

1.10.2013

kropki

Podziękowanie

Galeria

30.09.2013

kropki

„Bez przyprawy nie ma potrawy.”

PrzyprawyW dniu 26 września 2013 r. po raz 3 nasze Stowarzyszenie „Więź” wzięło udział w konkursie na temat „Bez przyprawy nie ma potrawy”. Reprezentowały nas 3 osoby: Przemek K., Mariusz K. i Mariusz S. Było 10 zadań, w tym ostatnie dla opiekuna każdej drużyny. Dwa zadania polegały na rozpoznaniu potraw za pomocą zapachu i wyglądu.

Prezentowaliśmy również potrawę – sałatkę, którą nazwaliśmy „Sałatką Miłości”. W trakcie konkursu były małe podpowiedzi od pani dietetyczki i pani Prezes „Więź”. Z wielkim skupieniem, zaangażowaniem i determinacją walczyliśmy o jak najlepsze miejsce. Mało czasu było na rozwiązanie zadania, robiliśmy więc je w pośpiechu. Jednak nie mieliśmy wiedzy kulinarnej jak pozostałe drużyny.

Konkurs trwał ponad 2 godziny i zakończył się obiadem dla nas i opiekunów.

Mariusz K. Mariusz S.

 

26.09.2013 r. odbył się konkurs żywieniowy w D.P.S. przy ul. Broniewskiego, pt „Bez przyprawy nie ma potrawy”. Była to V Edycja Konkursu „Czy wiesz co jesz”. Startowało 5 drużyn, a każda dostała 10 pytań. Poziom startujących drużyn był bardzo wyrównany, w wyniku czego 2 pierwsze drużyny dostały ex aequo po pierwszym miejscu, a 3 kolejne po drugim miejscu.

My dostaliśmy zaszczytne 2 miejsce. Mariusz K. zaprezentował historię Sydonii von Bork. Wspólnie zaprezentowaliśmy też „sałatkę miłości”, którą tak nazwaliśmy z powodu lubczyka dodanego do niej, gdyż ziele to jest symbolem miłości. Sałatka ta była wspólnym dziełem nas - uczestników konkursu i p. Prezes Marioli.

Przemek K.

Galeria

27.09.2013

kropki

Rajd Rowerowy "Z Bronkiem"

Dnia 11 września, w piękny, pogodny poranek grupa członków Stowarzyszenia „Więź” udała się na Rajd Rowerowy „Z Bronkiem”, ale ponieważ nikt nie miał roweru na Polanę Sportową udali się pieszo. Wyruszyli spod Pomniku Czynu Polaków o godzinie 10-ej przeświadczeni, że wędrówka potrwa pół godziny – tak powiedziała przewodniczka. Okazało się jednak, że do polany jest trochę dalej i dotarli do niej po półtoragodzinnym przemarszu. Nie zrażeni jednak, zmęczeni i głodni przystąpili do pieczenia kiełbasek na ognisku. Potem były liczne gry i zabawy zorganizowane przez pracowników DPS-u, w których członkowie brali czynny udział, wygrywając nawet słodkie nagrody. W porze obiadowej organizatorzy rajdu ugościli uczestników bigosem, który tak wszystkim smakował, że prosili o dokładki. Ostatnia zabawa, jak na rajd rowerowy przystało, polegała na zbudowaniu na trawie, z papieru dużego roweru. Dwie drużyny zacięcie walczyły o palmę pierwszeństwa ale wygrały obie. Na koniec wręczono wszystkim przedstawicielom grup, biorących udział w rajdzie, dyplomy uczestnictwa. Według wszystkich rajd był bardzo udany – świetnie zorganizowany, ciekawy i obfitujący w smakołyki. Dziękujemy pracownikom DPS-u za ich trud i przyłączamy się do zdania innych.

Galeria

12.09.2013

kropki

Wycieczka do Międzyzdrojów

PlażaTo już ostatnie podrygi lata, pogoda już powoli robi się jesienna ale jeszcze potrafi zaskoczyć piękną, słoneczną aurą. Wykorzystując taki pogodny dzień grupa członków Stowarzyszenia „Więź” wybrała się w piątek nad morze do Międzyzdrojów. Jako środek transportu wybrano pociąg, w którym można poczuć się bardziej swobodnie i komfortowo. Na miejscu w drodze na plażę, kusiły liczne kawiarnie i lodziarnie - okazuje się, że skutecznie. Większość członków zjadła smaczną porcję lodów ale był i taki, który wolał apetycznego Tosta. Na plaży nie było tłumów więc nie było problemów ze znalezieniem miejsca. Świeciło piękne słońce i choć wiał silny i chłodny wiatr, część plażowiczów rozebrała się do stroju kąpielowego i opalała się. Ale było nie tylko słodkie leniuchowanie na kocu lecz także liczne spacery brzegiem morza i po molu. Tylko amatorów kąpieli nie było wcale - woda a także otaczające powietrze były zbyt zimne. Czas biegł nieubłaganie i bardzo szybko i niestety trzeba było wracać - zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń szczęśliwie zajechali z powrotem do Szczecina. Dziękujemy organizatorowi wycieczki, koledze Jarkowi za to, że wyciągnął kompanów z domowych pieleszy i zmobilizował do wyjazdu.

Galeria

24.08.2013

kropki

Remont! Remont! Remont!

PędzelZaczęło się od tego, że nasza kochana Dorotka załatwiła nowe meble do pomieszczeń Stowarzyszenia. Ustawiano segmenty, przycinano półki, naprawiano szafki i przykręcano klamki. Zaangażowali się do tego nasi chłopcy, ale najwięcej stolarki zrobił kolega Edward, a wszystko pod czujnym okiem Dorotki.

Potem padło hasło - malujemy ściany. Dorotka zrobiła zakupy, wiele osób przyniosło z domu własny sprzęt aby do minimum ograniczyć koszty. Malowaniem kierował Jarek – pokazywał, cierpliwie uczył, ale też czasem gromił za błędy. I znowu wiele osób poczuło się odpowiedzialnym za „Więź”. Ciężką pracę wykonywali chłopcy - przenoszenie mebli, mycie ścian potem malowanie. Ale dla pań też znalazło się zajęcie - drobne prace porządkowe, a przede wszystkim przygotowywanie poczęstunku dla naszych robotników. Praca była więc sprawiedliwie rozdzielona. Tylko kipiąca energią Dorotka wzięła się za poważniejsze zadanie i malowała dzielnie ściany razem z chłopcami.

Teraz już jest po remoncie i myślę że nasze Stowarzyszenie wygląda znacznie piękniej. Na pewno przyjemniej będzie spędzać tutaj wspólne chwile w pracy i zabawie. Dziękujemy wszystkim, którzy nie zapomnieli co to znaczy pomagać innym - Jarkowi, Markowi, Maćkowi, Damianowi, Danusi, dwóm Mariuszom, Arturowi, Małgosi no i naszemu zarządowi.

Lila

Galeria

Jarek kieruje remontem

 

 

18.08.2013

kropki

Spotkanie pod żaglami

żaglówkaW dniach 3 - 5 sierpnia Szczecin był gospodarzem finału Wielkich Regat Żaglowców. Na ten dzień na przystani szczecińskiej przycumowało kilkadziesiąt żaglowców a miasto przygotowało mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim można było wejść na pokład żaglowców i zwiedzać je. Były też występy znakomitych artystów, wesołe miasteczko zapraszało do zabawy, a liczne stoiska kusiły różnymi przysmakami. Członkowie Stowarzyszenia „Więź” nie pozostali obojętni na takie wydarzenie i postanowili udać się nad Odrę aby samemu posmakować tych atrakcji. Organizatorem wycieczki był kolega Jarek a miejscem wymarszu Katedra Szczecińska. Stamtąd udali się na nadbrzeże co nie było łatwym przedsięwzięciem, ponieważ na festyn przyszło prawie 200 tysięcy ludzi. Co jakiś czas jeden z członków gubił się i trzeba było cały czas pilnować się aby utrzymać wszystkich razem. Po odstaniu w kolejce, weszli do meksykańskiego żaglowca i z zainteresowaniem oglądali jego zakamarki. Podziwiali wielkie żagle i przystojnych żeglarzy. Potem były lody i oglądanie występów piosenkarek. Póki siły starczyły, już niedobitki uczestników udały się na dalsze zwiedzanie żaglówek i terenu po drugiej stronie Odry. Zmęczeni, ale zadowoleni członkowie wrócili do domów, dziękując Jarkowi za wycieczkę.

Galeria

08.08.2013

kropki

Koncertowe popołudnie

SkrzypceW minioną niedzielę wybraliśmy się dużą grupą najpierw do Amfiteatru na koncert muzyki blusowej. Następnie w swoim ogródku ugościła nas nasza nowa koleżanka Ela. Miło spędziliśmy u niej czas przy lodach i rozmowach. Potem w pobliskim ogrodzie Różanka słuchaliśmy piosenek Anny German, której twórczość, jak większość z nas była zgodna, jest wciąż piękna. Tak więc sprawiliśmy sobie w niedzielę przyjemność i dla żołądka i dla ducha.

Jarek

Galeria

24.07.2013

kropki

Niech nam Maciek żyje sto lat!

Urodziny MaćkaMaciek H. obchodzi swoje „25-te” urodziny, zorganizował więc w swoim nowym domu przyjęcie dla przyjaciół z „Więzi”. Pojawiło się na stole ciasto i inne przekąski a czas dla gości gospodarz uprzyjemniał koncertem. Zagrał na wiolonczeli i gitarze oraz zaśpiewał przepięknie, w czym nieśmiało towarzyszyli mu słuchacze. Było bardzo wesoło i przyjemnie, dziękujemy Maćkowi za gościnę i życzymy udanego roku oraz wszystkiego najlepszego w nowym mieszkaniu.

15.07.2013

kropki

Wypoczynek w Lubniewicach - lipiec 2013

LubniewiceW lipcu 2013 roku, po raz drugi członkowie Stowarzyszenia „Więź” wyjechali do Lubniewic aby spędzić tam, wspólnie razem wypoczynek letni. Tym razem było dużo nowych osób różnych grup wiekowych, pobyt ten był więc w pełni integracją starych i świeżo przyjętych członków. Nasza kadra kierownicza dwoiła się i troiła aby uatrakcyjnić pobyt, więc na brak zajęć nikt nie mógł narzekać. 8 dni pobytu minęły jak chwila i żal było się rozstawać. Nawiązały się nowe przyjaźnie, które z pewnością przetrwają dłużej. A oto kilka komentarzy, w których uczestnicy obozu opisują swoje wrażenia z pobytu w Lubniewicach.

Więcej >>>

 

11.07.2013

kropki

Prezentacja Stowarzyszenia na II Oddziale Dziennym

WykładW dniu 7 czerwca przedstawiciele Stowarzyszenia „Więź” udali się do Centrum Psychiatrycznego na ulicy Żołnierskiej, aby pacjentom II Oddziału Dziennego przybliżyć działalność Stowarzyszenia. Najpierw kolega Jarek pokazał film, na którym widać było migawki z życia Stowarzyszenia. Następnie Lila i Jarek pokrótce streścili cele, aktualny plan zajęć i plany na przyszłość. Mówili o tym co Stowarzyszenie może zaoferować pacjentom i ich rodzinom, zachęcając do wstąpienia w jego progi. Potem posypało się wiele pytań, na które koledzy Lila i Jarek starali się udzielać wyczerpujących odpowiedzi. Prezentacja spotkała się z dużym uznaniem pacjentów i personelu oddziału.

8.06.2013

kropki

Spotkanie „Pod Platanami” 2013

Platany2013W minioną niedzielę jak co roku jako Stowarzyszenie zaprezentowaliśmy się mieszkańcom Szczecina w akcji „Pod Platanami”. Nasz namiot ozdobiła Lila swoimi oraz koleżanki Klaudii, pięknymi obrazami malowanymi na płótnie. Wiele osób zatrzymywało się przy naszym stanowisku i zasięgało informacji o działalności naszego stowarzyszenia , jak również były osoby które reprezentując inne organizacje informowały nas o możliwości współpracy i ich działalności. Wiele osób włączyło się w przygotowanie naszego stanowiska ,jak i udział czynny w reprezentowaniu Więzi podczas całej imprezy. Niestety nie zabardzo dopisała nam pogoda, więc trochę zmarzliśmy, ale pomimo tego humory nas nie opuszczały. Za rok spotkamy się znowu na Jasnych Błoniach.

Jarek

Galeria

Krótki film

 

 

30.05.2013

kropki

W stronę pracy

WykładW dniu 22 maja odbyło się spotkanie z Panem Markiem Królakiem przedstawicielem PUP oraz doradcą zawodowym Panią Jolantą Bernard. Zainteresowanie znalezieniem pracy wśród członków Stowarzyszenia jest duże więc frekwencja dopisała. Pan M. Królak i Pani J. Bernard mówili o tym, jak efektywnie poszukiwać zatrudnienia, jakie są oczekiwania przyszłych pracodawców i co jest najważniejsze w ocenie swoich realnych możliwości uzyskania zatrudnienia. Rozmawiali też indywidualnie z uczestnikami spotkania, oceniając ich kwalifikacje i przygotowanie do zatrudnienia. Teraz tylko pozostaje wprowadzić w życie te wszystkie rady i zasady o jakich członkowie Stowarzyszenia usłyszeli.

Życzymy wszystkim wytrwałości i powodzenia w drodze do uzyskania upragnionej pracy.

A teraz kilka porad

Aby znaleźć pracę najlepiej najpierw zarejestrować się w PUP przy ul Mickiewicza 39 jako osoba poszukująca pracę z grupą inwalidzką.

Należy wziąć ze sobą:

  • dowód osobisty
  • świadectwa, dyplomy lub certyfikaty ukończonych szkół oraz szkoleń
  • zaświadczenia o zatrudnieniu jeżeli osoba miała doświadczenie pracy i posiada takie zaświadczenia
  • orzeczenie o posiadanej grupie inwalidzkiej

W urzędzie jest komórka zajmująca się osobami niepełnosprawnymi, w pokoju 150. Tam doradca zawodowy Pani Jolanta Bernard, na podstawie przyniesionych dokumentów i rozmowy pomoże w znalezieniu odpowiedniej dla nas pracy.

Pozdrawiam Lila

24.05.2013

kropki

III wiosenny rajd „Z Bronkiem”

Nordig walkingW dniu 22 maja Dom Pomocy Społecznej, już po raz trzeci, zorganizował rajd nornic walking „Z Bronkiem”. Zaproszeni byli liczni goście, w tym również członkowie Stowarzyszenia „Więź”. Miejscem spotkania była Polana Sportowa w Lasku Arkońskim. Po krótkiej rozgrzewce wyruszono z kijkami na Polanę Harcerską. Liczna grupa uczestników raźno maszerowała leśnymi ścieżkami starając się dotrzymać kroku przewodnikom. Po takim przemarszu apetyty się zaostrzyły, wszyscy więc chwycili za kije, tym razem do pieczenia kiełbasek, i zgromadzili się wokół ogniska. Taka potrawa, przygotowana na świeżym powietrzu, wszystkim bardzo smakowała. Potem zorganizowano zabawy integracyjne a punktem kulminacyjnym była niespodzianka, jaką przygotowali dla uczestników rajdu organizatorzy. Tą niespodzianką był występ aktora, który rozśmieszał widzów sztuczkami iluzjonistycznymi. Dziękujemy pracownikom DPS za tak wspaniale zorganizowaną imprezę.

Galeria

24.05.2013

kropki

Śpiewający lekarze leczą muzyką

W dniu 11 maja grupa członków Stowarzyszenia „Więź” udała się do Klubu 13 Muz aby wysłuchać koncertu finalistów III Międzynarodowego Przeglądu Lekarzy Śpiewających pod hasłem „Muzyka wzmacnia, uszlachetnia obyczaje”. Lekarze pragną wprowadzić muzykę jako stały element terapii i zainteresować nią swoich pacjentów. Dołączamy się do tej wspaniałej idei oraz podziwiamy ich pasję i kunszt muzyczny. Po wyłonieniu zwycięzcy odbył się recital laureata ubiegłorocznej edycji przeglądu. Dziękujemy organizatorom za niepowtarzalne przeżycia muzyczne jakie członkowie Stowarzyszenia mieli okazję odczuć i do zobaczenia za rok.

 

13.05.2013

kropki

Wernisaż malarstwa

WernisażW dniu 9 maja grupa członków Stowarzyszenia wzięła udział w wernisażu malarstwa Hanny Moczydłowskiej-Wilińskiej, Klubu Galerii Pod Fontanną. Obrazy, które cieszą oczy, wyobraźnia która inspiruje innych. Prawdziwa przyjemność w oglądaniu tego co artystka chce przekazać widzom. Akty kobiece, portrety i krajobrazy - oto co podziwiali uczestnicy. Wystawę uświetniły wiersze opisujące dzieła malarskie. Po uczcie duchowej pani Kasia, terapeutka, zaprosiła członków na słodki poczęstunek w kawiarence klubu. Były rozmowy na różne, ważne i te mniej ważne, tematy.

10.05.2013

kropki

Majówka w Lasku Bukowym 2013

OgniskoSobotni dzień majowy przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Grupa członków Stowarzyszenia „Więź” udała się do Lasu Bukowego aby przywitać wiosnę tradycyjnym pieczeniem kiełbasek na ognisku. Punktem zbiorczym był sklep Lidl na krzyżówce w Zdrojach, w którym zrobiliśmy niezbędne zakupy. Stamtąd spacerkiem udaliśmy się na polanę nad jezioro Szmaragdowe. Jola, jak zwykle energiczna i gospodarna, rozpaliła ognisko. Opał musieliśmy znaleźć sami w pobliskim lesie, ale było go wystarczająco dużo. Nadzialiśmy na patyki nasze kiełbaski ,podpiekliśmy je nad ogniem i potem była wyśmienita uczta. Nie obeszło się bez wpadek - kilka kiełbasek wylądowało w popiele ale niczym nie zrażeni działaliśmy dalej. Była też atrakcja - wycieczka do pobliskich bunkrów poniemieckich. Grupa chętnych była tak duża, że trzeba było zwiedzać podziemia na dwie tury. Oprowadzał nas przewodnik, który ciekawie opowiadał historię bunkrów i ostrzegał przed niebezpieczeństwami. Bunkry zimą są zamieszkałe przez nietoperze, które wiosną przenoszą się do lasu i dlatego nie spotkaliśmy żadnego. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wieczorem wróciliśmy do domów.

Lila

Galeria

 

Krótki film

 

6.05.2013

kropki

Przemek obchodzi urodziny

TortW dniu 25 kwietnia w Stowarzyszeniu obchodziliśmy kolejne urodziny, tym razem Przemka G. Mama Przemka hojnie nas ugościła, częstując nas różnymi smakołykami. Był tam między innymi, własnego wypieku, pyszny sernik. Przemek z przejęciem otworzył szampana bezalkoholowego i wszyscy zaśpiewaliśmy mu „sto lat”. W czasie konsumpcji rozmawialiśmy na różne, ważne dla nas tematy i planowaliśmy nasze dalsze działania. Wieczór był bardzo udany, wszyscy życzymy Przemkowi pomyślności i udanego, kolejnego roku życia.

Lila

Galeria

26.04.2013

kropki

Jeden dzień w „Więzi”

TramwajDzień 18 kwietnia w Stowarzyszeniu był dniem pełnym wrażeń. Na ulice Szczecina wyjechał zabytkowy tramwaj z hasłem na oknach „zostaw 1% w Szczecinie”. Jechali w nim przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy na przystankach rozdawali mieszkańcom Szczecina ulotki nawołujące do przekazania 1% podatku na rzecz ich organizacji. Byli tam również członkowie Stowarzyszenia „Więź”. Podając ulotki ludziom równocześnie promowali działalność Stowarzyszenia na terenie miasta.

Wieczorem członkowie udali się do kina Pionier na komedię w reżyserii Dustina Hoffmana pt. „Kwartet”. Jest to wzruszająca opowieść o miłości i starzeniu się, pełna optymizmu i radości życia. Mimo podeszłego wieku postacie były pełne energii i chęci do życia, mówiąc nam, że starzenie się może być piękne. Chociaż opinie członków Stowarzyszenia były różne, film generalnie się podobał.

19.04.2013

kropki

Urodzinowe spotkanie integracyjne w „Więzi”

Tort urodzinowyW sobotni poranek, 13-go kwietnia członkowie Stowarzyszenia spotkali się aby świętować urodziny Przemka K. Razem przygotowali salę i zasiedli do stołu, na którym widniały różne przysmaki zafundowane przez Przemka i jego mamę, a najważniejsze wśród nich było słynne ciasto upieczone przez babcię Przemka. Wspólnie zaśpiewano „Sto Lat” i wypito symboliczną lampkę szampana bezalkoholowego za zdrowie i pomyślność solenizanta. Wszyscy świetnie się bawili spędzając wspólnie czas i dzieląc się wrażeniami z przyjęcia.

 

Kilka migawek

 

18.04.2013

kropki

Spotkanie Wielkanocne 2013

Bazie21.03.2013 odbyło się Integracyjne Spotkanie Wielkanocne. Nasze pracowite wolontariuszki; Ada, Agnieszka i Marta przygotowały z zakupionych produktów wspaniałą biesiadę. Na stole pojawiła się sałatka warzywna, śledzie po kaszubsku, pyszne babki wielkanocne, kremówka papieska upieczona przez Elę, pyszne marcepanowe cukierki zakupione przez Grzesia i jego Mamę, wspaniałe pierniczki przyniesione przez Henryka w kosmicznej ilości i malowane w łupinach cebuli jajka. Tradycyjnie złożyliśmy sobie życzenia i zrobiliśmy konkurs stukania jajkami. Niestety nie wiadomo było, kto wygrał, bo wszystkie jajka popękały. Pani Prezes obdarowała Wolontariuszki wielkanocnymi zajączkami z czekolady i podziękowała im za wspaniałą współpracę i zaangażowanie. W dobrej atmosferze, wśród przyjaciół, przy suto zastawionym stole czas minął nam bardzo szybko.

 

W czwartek 21 marca spotkaliśmy się na walnym zebraniu Stowarzyszenia i na spotkaniu Wielkanocnym . Dzięki ogromnej pomocy naszych wolontariuszek:Ady, Agnieszki i Marty - które przygotowały nam na tależach potrawy na posiłek Wielkanocny mogaliśmy szybciej zacząć walne zebranie. Ogromnie im dziękujemy za pomoc. Na walnym zebraniu Zarząd przedstawił nam min. plany na 2013 rok , a potem wszyscy wspólnie w miłej atmosferze spędziliśmy czas przy suto zastawionym stole - jak widać na zdjęciach, żartując i rozmawiając na ważne dla nas tematy. Spotkania świąteczne są dla nas miłym czasem gdy możemy się spotkać w jak największym gronie, gdy w inne dni roku nie ma takiej możliwości.

Jarek

 

Galeria

 

Kilka migawek

 

kropki

 

Kiermasz Wielkanocny 2013

Jajka WielkanocneW piątkowe przedpołudnie, w hali Filharmonii Szczecińskiej odbył się kiermasz Wielkanocny. Do kiermaszu członkowie Stowarzyszenia „Więź” długo przygotowywali się pod kierownictwem wolontariuszek: Ady, Kasi i Agnieszki. Wspólnymi siłami i pomysłem zrobiono jaja z wstążek, pisanki, kartki świąteczne, figurki z masy solnej, palmy z bukszpanu, a także wysiano rzeżuchę w ręcznie malowanych filiżankach. Zainteresowanie naszymi wyrobami było duże więc zebrano całkiem niezłą sumkę pieniędzy na cele statutowe Stowarzyszenia. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w kiermaszu za zaangażowanie i poświęcenie

 

Galeria

kropki

Kilka nut o miłości

operaW niedzielę członkowie naszego Stowarzyszenia wybrali się do hali Opery na Zamku mieszczącej się tymczasowo przy ulicy Energetyków aby obejrzeć Galę „Kilka nut o miłości”. W części pierwszej wieczoru w Operze mieliśmy okazję wysłuchać koncertu klasycznych już piosenek z lat 20 i 30 ubiegłego stulecia takich jak: „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Brunetki, blondynki”, „Zimny drań”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Odrobinę szczęścia w miłości”. Zaprezentowane utwory są nie tylko znane, ale także zawsze z przyjemnością słuchane.

W drugiej części koncertu usłyszeliśmy najpopularniejsze arie i duety operetkowe z „Wiedeńskiej krwi” i „Zemsty Nietoperza” J.Straussa, „Krainy uśmiechu” i „Wesołej wdówki” F.Lehara oraz inne utwory. Piękne głosy solistów, urocza scenografia oraz Orkiestra Opery na Zamku sprawiły, że ten niezwykły wieczór w Operze możemy zaliczyć do niezwykle udanych.

 

Kilka fotek

kropki

Szczecin z lotu ptaka

LornetkaW dniu 23 lutego, po raz kolejny wolontariuszki Marta i Justyna zorganizowały dla członków Stowarzyszenia „Więź” interesującą wycieczkę. Tym razem było to podziwianie panoramy Szczecina z lotu ptaka. Członkowie udali się na taras widokowy Bazyliki Archikatedralnej skąd rozpościerał się widok na miasto i jego okolice. Szczególnie pięknie prezentowały się okolice Odry i Starego Miasta. Przewodniczka, oprowadzająca turystów po tarasie, opowiadała historie najciekawszych punktów miasta oglądanych z wysokości ponad 50 metrów. Na zakończenie tak udanej wyprawy zrobiono krótki ale raźny przemarsz do parku Żeromskiego aby delektować się krajobrazem przyrody w zimie. Po ostatnich opadach śniegu park prezentował się pięknie ale są to już ostatnie podrygi zimy bo wiosna tuż, tuż.

 

Galeria

kropki

Wyprawa do Muzeum Techniki i Komunikacji

warszawaMuzeum Techniki i Komunikacji w Zajezdni Sztuki w Szczecinie to historia szczecińskiej komunikacji i nie tylko. Tramwaje na korbkę, Warszawy, syrenki, małe fiaty, motocykle z 1919 r. i z okresu II RP, to tylko część eksponatów, które można tam podziwiać. 8 stycznia grupa członków Stowarzyszenia „Więź” udała się do muzeum aby obejrzeć kolejną ekspozycję „starych” modeli samochodów. Wycieczkę poprowadziły wolontariuszki, Justyna i Marta. Wszyscy z wielką uwagą i przyjemnością obejrzeli pojazdy przechodząc przez wszystkie pomieszczenia. Dzielili się wrażeniami i podziwiali antyczne już dzieła polskiej techniki.

 

kropki

 

Archiwum

Rok 2012

Rok 2011 - 2009

< poprzednie   1   2   3   4   następne >