Login

Hasło


UrzÂąd miasta
Polfamilia
Droga do siebie

Spotkania

< poprzednie   1   2   3   4   następne >

Sylwester w Stowarzyszeniu

"Kolejny już raz przywitałem Nowy Rok w Stowarzyszeniu w gronie przyjaciół. Sprawiedliwie podzieliliśmy się pracą. Panie zajęły się stołem a my panowie udekorowaliśmy salę Sylwestrowo. Mariusz K i Małgosia byli naszymi dyskdżokejami – puszczając muzykę urozmaiconą, - każdy znalazł coś dla siebie, więc bawiliśmy się szampańsko. Mieliśmy ubaw biorąc udział w konkursach sylwestrowych. Nie trzeba będzie myć podłogi w Sali - z takim poświęceniem braliśmy udział w jednym z konkursów. Punktualnie o 24.00 wznieśliśmy toast Noworoczny, składając sobie życzenia oraz oglądaliśmy sztuczne ognie na nocnym niebie. Na takich spotkaniach coraz bardziej się poznajemy i bardziej z sobą zżywamy. Zapraszamy już teraz niezdecydowanych na przyszłorocznego Sylwestra – lepiej miło go spędzić w większym gronie i energiczniej niż przebywając w domu."
   

                                                                                                                      Jarek

 

"W nocy z 31.12.2013r. na 1.01.2014r. w siedzibie stowarzyszenia „Więź” odbyła się zabawa sylwestrowa. Przed balem przygotowywaliśmy salę: wieszaliśmy balony, serpentyny, a także ubieraliśmy choinkę. Było wiele pysznych potraw- Lila przyniosła sałatkę warzywną, a  Małgosia ryżową.  Przez cały czas tańczyliśmy przy porywającej muzyce. Odbywały się też konkursy. Szczególnie zabawny był jeden. Polegał on na tym, że wszyscy musieli przejść pod poziomo ustawionym kijem, a wraz z następną kolejką wysokość kija coraz bardziej obniżała się. Kto dotknął kija ten „skusił”. Pod koniec kij już był tak nisko, że trzeba było się czołgać aby pod nim się przedostać. O północy wypiliśmy bezalkoholowego szampana, złożyliśmy sobie życzenia i poszliśmy na dwór oglądać fajerwerki. Przez cały czas bawiłem się świetnie, myślę, że inni także."

Przemek

 

 

"Nowy Roczek”
Przyszedł nowy roczek mały
Oby dla nas był wspaniały.
Chcemy zdrowia i pieniędzy
I bez życia w skrajnej nędzy.
No i także full miłości,
Aby przyniósł moc radości.
Tego życzymy sobie wszyscy
My, rodzina, znajomi i bliscy.
Niech nam żyje ze 100 lat
Krzyczmy, krzyczmy na wiwat.

 

                                               Mariusz

Krótki film

 

02.01.2014

kropki

 

"Wieczór Wigilijny w Stowarzyszeniu

"W środę 18 XII spotkaliśmy się jak co roku na spotkaniu Wigilijnym . Tym razem była to restauracja Szczecin. Najpierw Nasza prezes Mariola podziękowała wielu osobom : członkom stowarzyszenia, terapeutom, wolontariuszom za zaangażowanie w działalność i pracę na ,rzecz Więzi. A my ze swojej strony wyraziliśmy wdzięczność całemu zarządowi. Jak wymaga nasza polska tradycja przełamaliśmy się opłatkami ,składając sobie życzenia. Kucharze przygotowali potrawy wygilijne, które wszystkim bardzo smakowały. Pięknie grała na keyboardzie kolędy córka naszej koleżanki Mirki , Agata. Rozmawiając i śpiewając kolędy miło spędziliśmy nasze spotkanie Wigiljne. Dziękujemy całemu zarządowi za zorganizowani wieczerzy Wigilijnej i życzymy wielu sił i optymizmu w kierowaniu naszym,, Wieziowym statkiem”

Jarek

 

Jak co roku, także i teraz członkowie Stowarzyszenia ,,Wieź" i ich rodziny spędzili wspólnie czas w swoim gronie na spotkaniu wigilijnym, które odbyło się w Restauracji ,,Szczecin" obok Urzędu Miejskiego. Na Wigilie przyszło bardzo wiele osób, bo jest to czas kiedy człowiek potrzebuje drugiego człowieka. W takim okresie nikt nie powinien być sam. Jeszcze przed rozpoczęciem kolacji atmosfera była przesympatyczna, wszyscy się witali, rozmawiali.

Uroczyste rozpoczęcie kolacji Wigilijnej otworzyła pani Prezes Mariola Kapuścińska, która wszystkich serdecznie powitała i podsumowała mijający rok.

Dla najbardziej aktywnych członków Zarząd przygotował dyplomy i drobne upominki. Podziękowania również otrzymały osoby współpracujące z naszym Stowarzyszeniem min. pani prawnik, pani psycholog, wolontariuszki.

Po tym oficjalnym rozpoczęciu nastąpił najbardziej wzruszający moment - łamanie się opłatkiem, wszyscy życzyliśmy sobie przede wszystkim zdrowia które jest dla nas bardzo ważne !

Po łamaniu się opłatkiem na naszych stolach pojawiły sie wigilijne potrawy, nie zabrakło oczywiście barszczyku czerwonego z uszkami i karpia, były tez pierogi i wiele innych potraw.

Nastroju Świątecznego dawała na żywo muzyka grana na keyboardzie przez córkę jednej z członkini ,,Więzi" - były to oczywiście kolędy które my również śpiewaliśmy.

Był to cudowny czas rozmów i refleksji nad tym co minęło i co nas jeszcze czeka.

Miejmy nadzieje ze w przyszłym roku także spotkamy się ponownie na spotkaniu wigilijnym aby połamać się razem opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia”.

 

Mariusz K..

 

Boże Święta"

 

Kiedy idą Boże Święta

Mina nasza uśmiechnięta

Czekamy na Gwiazdkę na niebie

Życzliwość dajemy wokół siebie

No bo to jest piękny czas

Gdy serdeczność i miłość jest wśród nas :)

 

                                                         Mariusz K.

 

Krótki film

 

21.12.2013

kropki

 

Kiermasz bożonarodzeniowy

 Jak co roku, w gorącym okresie przedświątecznym, Stowarzyszenie „Więź” organizowało kiermasz swoich wyrobów. W tym celu członkowie Stowarzyszenia pod kierownictwem wolontariuszek z US zbierali się razem aby przygotować ozdoby choinkowe. Wykonywali bombki styropianowe ozdabiane wstążeczkami i cekinami, gwiazdki z cekinów i papierowe choineczki. Na koniec, tuż przed samym kiermaszem, kolega Jarek dostarczył gałązki świerkowe, z których robiono choineczki przyozdabiane różnymi mini ozdobami. Zaangażowało się w to dużo ludzi a prowadziła te zajęcia nasza koleżanka Danusia. Dzięki poświęceniu wielu ludzi powstały prawdziwe cacka, które można było zaprezentować mieszkańcom Szczecina. Dziękujemy członkom stowarzyszenia i wolontariuszom za włączenie się w prace nad kiermaszem.

"W sobotę 14.12 odbył się kiermasz w galerii handlowej Turzyn, prowadzony przez członków Stowarzyszenia „Więź”, oraz wolontariuszki działające w Stowarzyszeniu. Były tam sprzedawane zrobione przez nas wyroby bożonarodzeniowe: małe choinki, bombki, gwiazdki, oraz obrazy naszej koleżanki – Gosi. Na początku nasze wyroby, jak i wyroby innych prowadzących kiermasz w galerii, sprzedawały się słabo – może ze względu na złe umiejscowienie i dlatego, że była sobota rano. Później jednak pojawiło się nieco więcej ludzi i sprzedaż trochę wzrosła. Myślę, że wszyscy bez względu na ilość zarobionych pieniędzy byli usatysfakcjonowani, że mogliśmy zaprezentować swoje wyroby".
                                                                                                                        Przemek

18.12.2013

kropki

"Koncert w Zamku Książąt Pomorskich

 W sobotni wieczór 14 grudnia wybraliśmy się na koncert artystów związanych z Piwnicą Pod TeatrBaranami i Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, pt. „Bawialnia”. W programie koncertu znalazły się skecze i piosenki m.in. Kabaretu Starszych Panów, Piwnicy pod Baranami i dwudziestolecia międzywojennego, autorstwa i kompozytorów bardzo znanych i popularnych jak: Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Jerzy Petersburski i inni. Rafał Jędrzejczyk i Janusz Butrym stworzyli duet wesołych, rozśpiewanych i pełnych lekkiego humoru panów, którym towarzyszyła Beata Paluch, aktorka obdarzona pięknym głosem i temperamentem scenicznym.  Za interpretację piosenki „Milord”, której pierwszą wykonawczynią była piosenkarka francuska Edith Piaf, artystka otrzymała gorące owacje publiczności zebranej w Sali Bogusława w Zamku Książąt Pomorskich. Dla wielu z nas koncert przywołał wspomnienia młodych lat. Brakuje słów, by właściwie oddać cudowną atmosferę tekstów, muzykę zapadającą w pamięć i znakomitą grę aktorów. Łezka w oku się kręci, gdy słucha się fragmentu słów piosenki „Już czas na sen”.… „Dobranoc, dobranoc ojczyzno, już księżyc na czarnej lśni tacy, dobranoc i niech Ci się przyśnią pogodni, zamożni Polacy”….

 

Danusia

16.12.2013

kropki

"Andrzejki" w Stowarzyszeniu

teatrW dniu 27 listopada, jak co roku, spotkaliśmy się w Stowarzyszeniu na imprezie andrzejkowej. Wiele osób zaangażowało się w przygotowania – najważniejszą część – wróżby, ułożyły wolontariuszki, studentki US wydziału psychologii. Ale taka zabawa to nie tylko przepowiednie, goście chcieliby też coś przekąsić. I tutaj każdy coś przygotował – były sałatki jarzynowe i różnego rodzaju ciasta, owoce i ciasteczka. Frekwencja w tym roku dopisała, każdy więc siadał gdzie tylko znalazł wolne miejsce. Pierwsza wróżba polegała na wylosowaniu frazy, która będzie nam przyświecała przez następny rok. Potem było wybieranie imienia swojej wybranki/wybranego, Az wreszcie najważniejsza część wieczoru andrzejkowego – tradycyjne lanie wosku przez dziurkę od klucza. Wychodziły najprzeróżniejsze figury – świnki, lwy, myszy, mikołaj, domki a nawet symbol Więzi – drzewo. Każdy z zapartym tchem oglądał na ścianie co też mu los przyniesie. Na koniec, gdy zostało najwytrwalszym gościom jeszcze dużo energii i zapału, zaczęły się tańce, które trwały, może nie do białego rana, ale na pewno przez dobrą godzinę. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że tegoroczne spotkanie andrzejkowe było jak zwykle bardzo udane. Dziękujemy wszystkim, którzy udzielali się w przygotowaniach.

 

Krótki film

 

01.12.2013

kropki

Wspólne wyjście do kina

Dnia 31.10.2013r. w czwartek wraz z innymi członkami stowarzyszenia ”Więź” obejrzałem w Multikinie film pt. ”Chce się żyć”. Był to film o chorym na porażenie mózgowe chłopcu. Choroba ta sprawiała, że był on częściowo sparaliżowany; nie mógł mówić, ani poruszać kończynami. Wszyscy myśleli, że nic nie rozumie i żyje jak roślina. Film ten bawił mnie i wzruszał jednocześnie. Trudną sytuację głównego bohatera filmu odniosłem trochę do swojej choroby, gdyż też jest to pewnego rodzaju niepełnosprawność. Współczułem mu, ale także podziwiałem za jego zaradność życiową.

Po filmie byliśmy tak przejęci, że postanowiliśmy pójść na herbatę i soki w KFC, abyśmy mogli  podzielić się wrażeniami.

Przemek K.

09.11.2013

kropki

Wspomnienie o Ani Hortyńskiej, założycielki Stowarzyszenia

 Skończył się letni, wakacyjny czas i nadeszła jesień. Zbliża się święto Wszystkich Świętych. Jest to czas, gdy wspominamy tych, którzy odeszli, naszych bliskich, znajomych  wśród nich nieodżałowana Pani Anna Hortyńska. Prezeska i założycielka naszego Stowarzyszenia. 26 października bieżącego roku spotkaliśmy się przy grobie Ani Hortyńskiej. Zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty. W modlitwie wspominaliśmy panią Anię. Osobiście nie znałem pani Ani Hortyńskiej. W myślach byłem jej wdzięczny za to, że założyła nasze Stowarzyszenie. Następnie, przy herbatce w kawiarni „Cofce Heaven” omawialiśmy sprawy ważne dla wszystkich członków naszej organizacji. Czas upłynął w miłej atmosferze. Miłą niespodziankę zrobiła nam Paulina, nasza koleżanka swoim przyjazdem i dobrą wiadomością, że idzie na rozmowę w sprawie pracy. Trzymamy za nią kciuki! W skupieniu i zadumie przygotowujemy się do święta zmarłych, kiedy to odwiedzimy groby naszych bliskich, znajomych i przyjaciół.

Mariusz

29.10.2013

kropki

"V Przegląd Małych Form Teatralnych

 TeatrJak co roku Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób Chorujących Psychicznie „Rodzina” zorganizowało „Przegląd Małych Form Teatralnych”, tym razem jego piątą edycję. W festiwalu tym biorą udział grupy teatralne złożone z osób niepełnosprawnych, głównie intelektualnie. W tym roku odbyło się ono w klubie „Słowianin” i wzięły w nim udział grupy ze Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Płoni, Choszczna i Goleniowa. Przedstawienia były różnorodne pod względem tematyki i wykonania. I tak np. grupa „Pocztomental” pokazała nam barwny i dynamiczny spektakl taneczny pod tytułem „Spacer w czasie”. Wzbudził on duże zainteresowanie publiczności, która nagrodziła tancerzy gorącym aplauzem. Grupa „Biało-Czarni” z Płoni pokazała z kolei bardzo refleksyjne i pełne metafor przedstawienie o problemach współczesnego życia. Występy trwały kilka godzin i obejrzało je kilkadziesiąt widzów zaproszonych przez Stowarzyszenie „Rodzina”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że tegoroczne wydanie festiwalu było równie udane jak jego poprzednie edycje. Przedstawiciele Stowarzyszenia „Więź”, którzy również gościli na festiwalu przyłączają się do tego stwierdzenia. Nic tak bardziej nie integruje ludzi jak teatr, ani też nie istnieją dla niego żadne bariery, czy to fizyczne czy umysłowe. Znana też jest wielka jego rola w terapii różnych schorzeń, psychicznych w szczególności.

28.10.2013

kropki

"III Turniej Piłkarzyków

W dniu 24 października pracownicy DPS-u, po raz trzeci zorganizowali „Turniej Piłkarzyków”. Obok innych drużyn wzięli w nim udział również członkowie Stowarzyszenia „Więź”. Marek, Damian, Przemek K., Przemek G. zawzięcie walczyli przy stołach a Artur jako rezerwowy kibicował. Kibicowały im również inne osoby, które przybyły razem z zawodnikami. Walka drużyn była wyrównana więc wszyscy zostali zwycięzcami a przegranych nie było, i do tego zabawa była świetna. Dziękujemy pracownikom DPS-u za tak miłe wrażenia i za ich trud.

26.10.2013

kropki

"Pożegnanie Lata" w Puszczy Bukowej

W czwartek dnia 17.10.2013 r. odbyło się „Pożegnanie Lata” zorganizowane przez Stowarzyszenie „Więź”. Zbiórka była przy sklepie „Lidl” w Zdrojach, skąd uczestnicy udali się w piękną okolicę „Jeziora Szmaragdowego”. Zanosiło się na deszcz, więc mieli rozterki czy spędzić czas w plenerze czy iść do babci na herbatkę. Ale wszyscy zadecydowali – idziemy na ognisko. Nad ogniskiem upiekli smakowite kiełbaski, jabłka, ziemniaki i bułki. Byli także w muzeum mieszczącym się w bunkrach poniemieckich. Oglądali tam znaczki PTTK, zbiory historyczne i zdjęcia przyrodnicze. Udali się też na spacer wokół jeziora. Choć pogoda była pochmurna padać zaczęło dopiero pod koniec „ogniska”, więc wszystkim dopisywały humory i wracali zadowoleni, chociaż niektórzy zmokli „do suchej nitki”.

Przemek

22.10.2013

kropki

Wernisaż wystawy prac pacjentów Centrum Psychiatrycznego w Szczecinie

ObrazW dniu 10 października przedstawiciele członków Stowarzyszenia „Więź” wzięli udział w wernisażu wystawy prac pacjentów Centrum Psychiatrycznego w Szczecinie. Mieli okazję podziwiać prace malarskie, rzeźbę, rękodzieła decupage, biżuterię stworzoną przez pacjentów. Podczas wernisażu została zaprezentowana działalność II Oddziału Dziennego Rehabilitacyjnego przez panią ordynator, dr Teresę Zalewską. Dowiedziano się na czym polega terapia i jaką pomoc można uzyskać w Centrum Psychiatrycznym. Na wernisażu znajdowała się również praca wykonana przez członka Stowarzyszenia „Więź”. Członkowie byli pod wrażeniem twórczości osób po kryzysie psychicznym, która jest dowodem na to, że sztuka może być pomocna w walce z chorobą.

 

 

 

 

 

10.10.2013

kropki

Plener malarski 2013

paletaW dniu 2 października pracownicy DPS zorganizowali plener malarski połączony z rajdem nornic walking. W tym wydarzeniu wzięli też udział członkowie Stowarzyszenia „Więź”. Trzy osoby podjęły wyzwanie i razem z grupą malarzy rozłożyły się ze swoimi warsztatami malarskimi. Malowali i rysowali różnymi technikami malowniczy krajobraz Stawu Wędkarskiego, w pobliżu jeziora Głębokiego. Czasu było niewiele - około godziny, więc trzeba było się spieszyć, ale i tak powstawały obrazy które mogły oko nacieszyć. Inna grupa uczestników pleneru, która uznała, że nie ma zdolności plastycznych, wyruszyła na wędrówkę z kijkami na Polanę Sportową. Tam rozpalili ognisko i przy akompaniamencie akordeonu i przyśpiewek piekli kiełbaski. Potem wszyscy podziwiali namalowane obrazy w „Galerii Pod Chmurką”. Impreza była bardzo udana i członkowie „Więzi” dziękują pracownikom DPS-u za zaproszenie.

Galeria

3.10.2013

kropki

< poprzednie   1   2   3   4   następne >